Dzień sportu

„Dzień sportu” odbył się dla uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy dnia 19 września 2024. Zajęcia o charakterze zawodów sportowych, w których rywalizowały dwie grupy uczestników pn. „Mustangi” oraz „Sportowe Tygrysy” przyniosły wiele zabawy, radości i integrację zespołową. Podczas realizacji zawodów drużyny uczyły się uczciwej rywalizacji, techniki wykonywania ćwiczeń oraz pomocy osobom ze znaczną niepełnosprawnością fizyczną i/lub umysłową. Celem każdej drużyny było zebranie 50 punktów z 5 torów sportowych gdzie czekały na nich przygotowane stanowiska z przyborami sportowymi. Tory sportowe obejmowały złożone ćwiczenia, tj. bieg slalomem przy pachołkach prowadząc piłkę za pomocą kija gimnastycznego oraz poruszanie się na deskorolce rehabilitacyjnej slalomem przy pachołkach, wykonanie rzutu piłką lekarską do obręczy z przysiadem oraz przechodzenie po drabince poziomej jednocześnie przekładanie piłki wokół ciała, przejście po torze ułożonym wzdłuż pachołków z kijem w rękach z zawieszonymi kółeczkami, wykonanie rzutu woreczkiem do kosza stojąc na jednej nodze oraz rzut piłeczkami różnej wielkości do kubła, wykonanie pchnięcia kulą i dwukrotne zbicie kręgli oraz dziesięciokrotny rzut i przyjęcie piłki na rzep w parach. Po zawodach uczestnicy mieli jeszcze przewidziany czas na grę w piłkę siatkową. Wydarzenie przygotował Pan Fizjoterapeuta Przemek wraz z terapeutą Szymonem. Po zakończonych zawodach wszystkim pogratulowano ukończenia 5 torów sportowych i zakończono zawody uroczystym apelem.

Dzień sportu (opis i lista obecności)